Kilka słów o mnie
Nazywam się Aleksander Majewski, mam 30 lat, pochodzę z okolic Bydgoszczy, chociaż od kilku lat mieszkam w Poznaniu. Od wielu lat interesuję się transportem kolejowym, narciarstwem oraz fotografią. Interesuje mnie kolej normalnotorowa oraz wąskotorowa. Dzięki ogromnej pasji właśnie do wagonów kolejowych moich kolegów postanowiłem również zainteresować się tą tematyką. Zacząłem traktować tę grupę pojazdów szynowych jako coś niezwykłego. Nie tylko jako jeżdżące stare,
brudne wagony, które bardzo często są powodem negatywnych opinii wśród podróżnych, ale jako rodzaj pojazdu szynowego, który ma swoją niewątpliwie ciekawą historię, szczególnie biorąc pod uwagę wagony jeszcze sprzed 1939 roku. Na stronie zajmuje się głównie wagonami o wiele młodszymi niż wspomniane przeze mnie wagony produkcji przed rokiem 39` co nie oznacza, że starsze typy wagonów mnie nie interesują.

Poza koleją zacząłem interesować się komunikacją miejską- głównie tramwajami. Wielką sympatią darzę kolej wąskotorową- Żnińską Kolej Powiatową.
W maju 2010 roku zostałem wybrany na Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Żninie, a w 2011 roku po ukończonym kursie oraz zdaniu egzaminu państwowego zostałem kierownikiem pociągu na ŻKP.
W roku 2013 udałem się na kurs kwalifikacyjny na licencję maszynisty, dzięki któremu udało mi się zrealizować kolejny cel w życiu- praca na kolei na stanowisku maszynista pojazdów trakcyjnych. Pracę na tym stanowisku podjąłem w spółce PKP Intercity S.A. Od sierpnia 2018 roku pracuję jako maszynista w spółce Koleje Wielkopolskie Sp. z o.o.
Copyright © bazawagonow.pl 2013- 2021 | Wszystkie prawa zastrzeżone | All right reserved
aleksander.w.majewski@gmail.com