Cele

Serdecznie witam na stronie kolejowej poświęconej wagonom osobowym. Na początku chciałbym pokrótce wyjaśnić jak poruszać się po stronie.
Na górnym pasku do dyspozycji macie Państwo podział na wagony osobowe produkcji polskiej (wagony różnych standardów oraz wagony historyczne). Tuż obok znajduje się panel, w którym po rozwinięciu pokazuje się lista wagonów produkcji zagranicznej- wagony wyprodukowane za granicą, które można spotkać na polskich szlakach kolejowych. Każdy wagon umieszczony na stronie bazawagonow.pl (ex. bautzen.cal.pl) posiada (lub będzie posiadać) stosowny opis, który zawiera historię wagonu, jego poszczególne parametry oraz galerię zdjęć. Wagony są tematem bardzo rozległym, którego opracowanie wymaga wielu lat doświadczenia, obserwacji oraz zaangażowania dlatego z biegiem czasu na stronie pojawiać się będą nowe typy wagonów, dzięki ogromnej pomocy moich kolegów dla których pasja do wagonów jest czymś wyjątkowym. Zdaję sobie sprawę, iż budowanie serwisu kolejowego, który w zamiarze poświęcony ma być wagonom osobowym trwać będzie latami, ponieważ flota wagonów jest ogromna, szczególnie biorąc pod uwagę wagony historyczne do których dostęp do informacji jest czasem niemożliwy z uwagi na ich szybkie wycofanie ze służby oraz likwidację.

Strona ma również na celu zbieraniu i publikowaniu ważnych informacji o wagonach, które pojawiają się niemal codziennie w świecie chociażby portali kolejowych. W celu śledzenia informacji zapraszam na profil facebookowy, gdzie na bieżąco udostępniam najświeższe i najciekawsze informacje, które są bezpośrednio związane z wagonami osobowymi (i nie tylko) np. informację o fizycznej likwidacji wagonów, nowe przetargi itp.

Z wyrazami szacunku oraz pozdrowieniami
Aleksander Majewski


Za pomoc przy współtworzeniu strony z tego miejsca kieruję podziękowania dla:

Adriana (et22.pl)

Grzegorza Guzowskiego

Piotra Kilanowskiego "kilanziom"

Daniela Urbanowskiego

Patryka Guźlewskiego

Adama Kiliana "fixall"

Bogumiła Żurawińskiego "bogas"

Piotra Retro Huntera

@rysmichala, @Wichury, @fajnala, @G0KU


Dodatkowe wielkie podziękowania dla stron oraz czasopism:

www.swiat-kolei.com
www.fpspoznan.pl
www.trainz.pl
www.wgk.cal.pl
www.trainz.pl
www.skyscrapercity.com
www.forum.modelarstwo.info

Świat Kolei 5/2008
Świat Kolei 7/2008
Świat Kolei 10/2008
Świat Kolei 12/2008
Świat Kolei 3/2009
Świat Kolei 5/2009
Świat Kolei 10/2010
Świat Kolei 12/2010
Świat Kolei 5/2011
Świat Kolei 4/2012
Świat Kolei 3/2014

Copyright © bazawagonow.pl 2013- 2021 | Wszystkie prawa zastrzeżone | All right reserved
aleksander.w.majewski@gmail.com